2024.03.26 godz. 20:29 Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie

Zwolnienie dyscyplinarne

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Od 2015 roku pracowałam w firmie sprzątającej jako sprzątaczka, posiadam orzeczenie o niepełnosprawności. 20 marca 2024 wręczono mi pismo o zmianie miejsca wykonywania pracy w innej miejscowości. Pracę w nowym miejscu miałam podjąć 21 marca. Ze względu na dojazd nie podpisałam tego pisma. Postraszono mnie że jeśli nie podpiszę to zostanę zwolnieniona dyscyplinarnie. Ta sytuacja spowodowała pogorszenie stanu mojego zdrowia, choruję od lat na schizofrenię paradonoidalną jestem na zwolnieniu lekarskim. Dziś 26 marca otrzymałam pocztą świadectwo pracy bez wypowiedzenia umowy o pracę z artykułu zwolnienia dyscyplinarnego. Czy jest to zgodne z prawem?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Mar 2024 10:26

Ma Pani prawo do odwołania od zwolnienia dyscyplinarnego w terminie 21 dni od dnia doręczenia pisma o zwolnieniu. Odwołanie należy złożyć do właściwego sądu. Nie znając szczegółów sprawy, ani okoliczności, niestety nie sposób odpowiedzieć na pytanie czy rozwiązanie umowy w tym trybie było zasadne. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl