2024.01.29 godz. 14:19 Warszawa, Mazowieckie

Rozwiązanie umowy najmu pokoju.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Od 28.12.2023 wynajmuje pokój, chce rozwiązać umowę jak najszybciej. W umowie jest napisane, że mogę rozwiązać umowe, ale muse znaleźć na swoje miejsce najemce jednocześnie płacąc czynsz do momentu nieznalezienia następcy. Zadzwoniłam, czy jest szansa aby firma u której wynajmuje pokój zatrzymała kaucje i rozwiązała umowe ze mną jak najszybciej. Odpowiedz zwrotną otrzymałam smsem " Dzień dobry, niestety szef nie wyraził zgoy na Pani propozycję." Bardzo proszę o rozpatrzenie mojej prośby pozytywnie. Pozdrawiam Justyna Wasilewska

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 14:30

Jeśli umowa wymaga znalezienia następcy, można zapytać czy istnieje możliwość, że firma pomoże w poszukiwaniu nowego najemcy. Może być bardziej skłonna współpracować, jeśli wie, że podejmie Pani wysiłki w znalezieniu kogoś, kto przejmie Pani wynajem. Pozdrawiam.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)