2023.09.27 godz. 10:34 Wrocław, Dolnośląskie

Brak zwrotu kaucji

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Od 4 miesięcy nie dostałam zwrotu kaucji od byłego najemcy. Posiadam wszystkie protokoły zdawczo-odbiorze, potwierdzenia przelewów. 2 tygodnie temu wysłałam również przedsądowe wezwanie do zapłaty, dostałam potwierdzenie odbioru listu ale zwrotu nadal nie otrzymałam. Najemca nie odbiera ode mnie, ani od moich bliskich telefonów, na maile nie odpowiada od 4 miesięcy. Aktualnie mieszkam we Wrocławiu, a najemca jest z Krakowa. W jaki sposób mogę złożyć pozew do sądu o zapłatę? Co należy uwzględnić w takim pozwie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Wrz 2023 11:09

Pozew składa się w formie pisemnej do właściwego sądu (osobiście bądź listem poleconym). W pozwie należy zawrzeć wszystkie okoliczności dotyczące umowy najmu, jej rozwiązania oraz obowiązku zwrotu kaucji, a także dołączyć w dwóch egzemplarzach wszystkie dokumenty potwierdzające istnienie roszczenia. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl (www.adwokatsuski.pl)