2023.11.21 godz. 06:52 Tarnów, Małopolskie

Zalanie sąsiada

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Od roku jestem właścicielem mieszkania. Kilka dni temu przyszła do mnie sąsiadka że kapie jej z sufitu. Szukamy z majstra mi przyczyny. W poprzednich latach zdarzało się , że sąsiadce kapało z sufitu jednak nie pociągnęła do odpowiedzialności byłego właściciela. Teraz za remont łazienki chce obciążyć mnie. Czy to jest możliwe ? Czy ja jako obecny właściciel mam odpowiadać za to co działo się w poprzednich latach ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 12:16

Dzień dobry, jako osoba zamieszkała w tym mieszkaniu, to może Pan zostać pociągnięty do odpowiedzialności za zalanie mieszkania. Sąsiadka musiałaby wykazać, że żródło zalania wychodzi od Pana mieszkania. Pozdrawiam,