2023.05.10 godz. 14:03 Szczecin, Zachodniopomorskie

Prawo zasiedzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień Dobry, Odziedziczyłam wraz z 2 braci mieszkanie po babci, w którym całe życie mieszkałam wraz z jednym bratem (w tym momencie już nie żyję ale pozostało 2 jego synów). Drugi brat był z pierwszego małżeństwa i nigdy nie mieszkał z nami, nie spędził w tym domu nawet jednej nocy. Babia nie zostawiła testamentu więc każdy otrzymał 1/3 mieszkania. Czy przez prawo zasiedzenia 1/3 część należąca do drugiego brata przejdzie na naszą własność ? Od 20 lat nie mamy z nim kontaktu, nigdy nie upominał się o swoją część. Zasądzony miał zaraz po śmierci babci zachowek i na tym koniec.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Maj 2023 13:10

Dzień dobry. Zasiedzenie udziałów spadkowych jest możliwe po spełnieniu ustawowych przesłanek - być może niemożliwe w tym przypadku. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie: slawomir.suski@adwokatura.pl