2019.11.27 godz. 09:11 Oława, Dolnośląskie

Bon na zasiedlenie.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Ostatnio próbowałem złożyć wniosek o bon na zasiedlenie, spełniałem wszystkie warunki zawarte w art. 66 ustawy o promocji zatrudnienia. Pani w urzędzie pracy jednak odmówiła mi złożenia takiego wniosku ze względu, że nie posiadałem ośwuadczenia przyszłego pracodawcy o zamiarze zatrudnienia mnie. Czy takie oświadczenie Urząd Pracy może ode mnie wymagać przy składaniu wniosku i czy ono może przeważyć nad decyzją odmowną? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Kacper Fiałkowski.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Gru 2019 20:08

Tak, może. Oświadczenie pracodawcy o zamiarze zatrudnienia uwiarygadnia cel, w którym stara się Pan o przyznanie bonu i odgrywa znaczącą rolę przy rozpatrzeniu wniosku przez Dyrektora Urzędu. Pozdrawiam, adw. Katrarzyna Jarosz