2023.04.20 godz. 17:14 Warszawa, Mazowieckie

Publikacją wizerunku w Warszawie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, ostatnio w internecie natknąłem się na nagranie teledysku muzycznego nagrywanego w miejscu publicznym, dokładniej na jednej z większych ulic w Warszawie. Jestem widoczny w tle tak, że można mnie rozpoznać, idę po chodniku. Czy jest to legalne, że mój wizerunek został w ten sposób rozpowszechniony?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Kwi 2023 12:00

Co do zasady na publikację wizerunku należy uzyskać zgodę. Jednakże istotne są okoliczności publikacjic oraz rodzaj utrwalonej sceny (większa grupa, pojedyncze wizerunki itp). Od tych okoliczności zależeć może ewentualna skarga lub powództwo.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)