2024.07.12 godz. 13:35 Bielsko-Biała, Śląskie

Zawiadomienie o rozprawie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Otrzymałam zawiadomienie o rozprawie o zapłatę. Czy takie zawiadomienie jest równoznaczne z tym, że muszę pojawić się na rozprawie? W zeszłym roku została u mnie ogłoszona upadłość a wierzyciel został o tym powiadomiony, nie uzupełnił braków w określonym czasie dlatego nie został uwzględniony w planie spłaty. Czy należy wystosować do Sądu jakieś pismo? Proszę o szybką odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2024 19:10

Dzień dobry Zawiadomienie jest tylko informacją o rozprawie. Nie ma obowiązku stawiennictw. Gdyby było wezwanie, to należałoby się stawić na rozprawie. Na wezwaniu te z powinno być pouczenie o skutkach niestawiennictwa. Z wyrazami szacunku