2022.05.09 godz. 17:22 Gdańsk, Pomorskie

Kredyt po ubezwlasnowolnionym ojcu

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Otrzymałem wezwanie do zapłaty kredytu po moim zmarłym ojcu. Ojciec był ubezwłasnowolniony całkowicie. Kredyt zaciągnął już jako osoba ubezwłasnowolniona. Nie odrzucilem spadku po jego smierci. Data śmierci 6 października 2019 r.

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Maj 2022 21:04

Proszę sporządzić wykaz inwentarza i złożyć w sądzie spadku. Gdyby bank lub firma pozwała Pana o zapłatę, może Pan udowodnić przed sądem, że umowa była nieważna.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)