2024.01.24 godz. 06:21 Rybnik, Śląskie

Syn kończy 18 lat alimenty

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, otrzymuje alimenty na syna od ojca jego dziecka. Syn kończy 18 lat w kwietniu i uczy się w technikum. Co muszę zrobić, żeby syn otrzymywał alimenty dopóki się uczy. Co złożyć i gdzie? Co muszę zrobić.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Sty 2024 09:37

Jeśli alimenty zostały zasądzone przez sąd wyrokiem lub też ustalone w drodze ugody, nic Pani nie musi robić. Pełnoletność (wiek) uprawnionego do alimentów nie jest punktem granicznym prawa do alimentów. Ojciec nadal powinien płacić alimenty, zgodnie z wyrokiem. Obowiązek ustaje dopiero w chwili, gdy dziecko (niezależnie od wieku) jest w stanie samodzielnie się utrzymać. O uchyleniu obowiązku alimentacyjnego decyduje sąd na wniosek zobowiązanego (ojca)