2022.10.18 godz. 20:11 Świdnica, Dolnośląskie

Renta rodzinna

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, otrzymuje rentę rodzinną po zmarłym ojcu. Po zakończeniu studiów 5-letnich, w październiku 2022r. rozpoczęłam studia podyplomowe, które będą trwały 3 semestry. W lutym 2023r. kończę 25 lat i organ rentowy stwierdził, że tylko do tego czasu będę otrzymywała świadczenie. Ja natomiast znalazłam orzeczenie SN (Uchwała SN z 25.09. 2019 r., sygn. akt III UZP 6/19), które stanowi inaczej. W związku z tym mam pytanie czy powinnam starć się o przedłużenie czasu otrzymywania renty, a jeśli tak to w jakiej formie tego dochodzić (na drodze sądowej, składając pismo odwoławcze)?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Paź 2022 18:00

Moim zdaniem sama odpowiedziała Pani na swoje pytanie. Renta powinna przysługiwać Pani nadal. Rozumiem, że otrzymała Pani już decyzję w sprawie renty i okresu, do którego będzie (zdaniem organu) przysługiwała? Czy jest Pani nadal w terminie do złożenia odwołania?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)