2022.02.15 godz. 19:10 Niedźwiedź, Małopolskie

oskarżenie o stalking

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Parę dni temu dostałem od mojej byłej dziewczyny wiadomość e-mail z oskarżeniem mnie o stalking. Był to cytat z kodeksu karnego, który informował mnie co mi grozi za ww czyn. Jednak ja nigdy nie stalkowałem mojej byłej dziewczyny. Naświetlając sytuację wyjaśniam, z moją była dziewczyną rozstaliśmy się ok dwa lata temu. Po rozstaniu próbowałem odnowić znajomość jednak bez skutecznie. Ostatnią wiadomość @ wysłałem do niej 21.04.2021r. Nie mam jej numeru telefonu, ponieważ skasowałem, więc nie mam do niej jak dzwonić. Obawiam się, że będę niesłusznie oskarżony. co mogę zrobić ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Lut 2022 13:51

Musi Pan podjąć obronę przed zarzutami byłej partnerki i wystosować do niej odpowiednie pismo.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)