2022.02.24 godz. 22:47 Wejherowo, Pomorskie

Dzień dobry, parę godzin temu wróciłem ogłoszenia wyroku w sprawie o nie przyjęcie mandatu. Niestety zostałem obwiniony bezpodstawnie.

Wyjaśnienie sytuacji

1.Sąd na zakończenie postępowania nie zarządził mowy końcowej ? Nie mogłem się wypowiedzieć. 2.W akcie oskarżenia napisano, że podczas zmiany pasa ruchu nie zachował szczególnej ostrożności....., a do kolizji doszło przy zmianie kierunku jazdy(nie pasa ruchu) i to 40 m dalej. Na te błędy zwracałem uwagę sądowi. Uważam, że sąd nie powinien wychodzić poza sformułowany przez policję akt oskarżenia. 3. Biegły sądowy uznał wersję oskarżających za niemożliwą. Mimo to sąd pominął ten fragment opinii. W całej sprawie jest wiele niezgodności. Z góry dziękuję za odpowiedź na 3 punkty.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Lut 2022 15:25

1. Naruszono Pana prawo do obrony; 2. i 3. - sąd dopuścił się błędnej oceny materiału dowodowego. Powinien się Pan odwoływać.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)