2023.12.19 godz. 17:49 Wrocław, Dolnośląskie

Wykonanie samowoli budowlanej.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Pewien człowiek chce zlecić mojej firmie wykopanie stawu na który nie posiada pozwolenia. Czy w razie kontroli np nadzoru budowlanego grozi mi jakaś kara? Chce ze mną podpisać umowę więc będę posiadał papier na to że zleca mi taką budowę.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Lut 2024 18:10

Dzień dobry, obowiązkiem inwestora jest dopełnienie formalności związanych z uzyskaniem Pozwolenia na budowę lub zgłoszenia. Pan ma z właścicielem umowę o roboty budowlane (jak domniemuje), w ramach których, inwestor zleca wykonanie określonych prac. Nie ponosi Pan odpowiedzialności za brak Pozwolenia na budowę, chyba, że w zakresie swoich prac zobowiązał się Pan do uzyskania takiego pozwolenia. Pozdrawiam