2020.05.05 godz. 15:38 Karlino, Zachodniopomorskie

Testament

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry pisze do państwa w sprawie testamentu.Moj wujek przepisał mi pośmiertnie mieszkanie życie tak się potoczyło że trafił do zakładu karnego w trakcie przebywania kary komornik zabrał mu i sprzedał mieszkanie za alimenty nie powiadamiajac mnie o sprzedazy mieszkania pomimo to że powinnam nic pierwszeństwo wykupu dowiedziałam się z gazety.z góry dziękuję za odpowiedz

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Eleonora Markowicz

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Maj 2020 10:05

Testament to rozporządzenie na wypadek śmierci, które zresztą może być zmienione czy cofnięte przez przyszłego spadkodawcę za jego życia. Więc pomimo testamentu wujek mógł nawet sam to mieszkanie sprzedać czy darować lub inaczej nim rozporządzić, mógł też zmienić testament czy też go odwołać. Przyszły spadkobierca jeszcze nie ma do przedmiotu spadku żadnych uprawnień. Istnienie testamentu w żaden sposób nie uniemożliwia prowadzenia egzekucji z tego mieszkania.