2023.04.19 godz. 05:17 Dywity, Warmińsko-mazurskie

Przestępstwo oszustwa

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Pisze do Państwa z pytaniem odnośnie wyroku za przestępstwo oszustwa. Nie wiem co mi wczoraj za przeproszeniem do glupiego łba strzeliło, że w Biedronce wziąłem na masie samoobsługowej pistacje a nabiłem cebulę. Zamiast zapłacić 30zl zapłaciłem niecałe 3zl. Po czym zatrzymał mnie ochroniarz i wezwał policję. Teraz muszę zgłosić się na komisariat i później sąd bedzie to rozpatrywał. I chciałbym się dopytać jaka jest szansa, że sąd umoży sprawę ewentualnie dostanę jakaś grzywnę. Oby tylko nie jakieś więzienie. Dodam, że nie byłem nigdy karany, nawet mandatu nie dostałem nigdy. Będę wdzięczny za odpowiedź. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Kwi 2023 10:14

Dzień dobry. W tych okolicznościach istnieją szansę na warunkowe umorzenie postępowania - trzeba taki wniosek odpowiednio argumentować. Przy tego rodzaju kradzieży (wartość) mamy do czynienia z wykroczeniem, a zatem niie będzie kary aresztu - co najwyżej grzywna lub ograniczenie wolności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)