2023.01.20 godz. 11:52 Działdowo, Warmińsko-mazurskie

Spadek, zrzekanie się majątku.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry! Piszę odnośnie spadku, mianowicie mój ojciec zapisał 8 lat temu dom na mnie. Niestety zmarł kilka miesięcy temu chciałem zapytać czy ja mogę go sprzedać? Zrzekaliśmy się z rodziną majątku ojca gdyż miał długi i pytanie brzmi czy ja mogę to sprzedać czy ten dom będzie szedł na poczet długów? Dodatkowo czy mogę coś zrobić w sprawie gdzie moja siostra sprzedaje majątek ojca mimo, że się zrzekła i nie ma do tego prawa?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sty 2023 13:50

Dzień dobry. Opis jest niejasny (nie wiadomo czy chodzi o zrzeczenie się spadku czy też o odrzucenie spadku). Zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl