2020.09.05 godz. 13:46 Bytom, Śląskie

Windykacja

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry pisze takim zapytaniem Chodzi mi o zadłużenie napisałam do firmy windykacyjne o rozłożenie mi dlugu na raty , dostałam odpowiedź że mam wpłacić 50 w celu weryfikacji żeby mogli mi rozłożyć dług na raty jeszcze tego nie wplacilam teraz dostałam email od nich że mam całość wpłacić i straszą mnie sądem i policja że jak nie zapłacę doprowadza mnie na salę sądową przez policję. Odpowiedzialam im że pisałam do nich sprawie rozłożenia dlugu chce iść na ugodę to odp mi tak jak zapłacę to to wycofia wniosek sądu sprawie majatku

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Adam Kłoszewski

Kąty, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Wrz 2020 16:18

Jeżeli wierzytelność nie jest zasądzona prawomocnym nakazem zapłaty w postępowaniu upominawczym opatrzonym klauzulą wykonalności, a Pani nie podpisała windykatorom żadnych dokumentów, to proponuję nic im nie płacić tylko założyć sprawę o ochronę dóbr osobistych. Sam wygrałem z podmiotami getbacku wszystkie sprawy, więc zapraszam do mnie. Pomogę. Zwłaszcza, ze windykatorzy często dopuszczają się przestępstwa naruszenia miru domowego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Wrz 2020 18:16

żadna firma windykacyjna nie ma takiej mocy", aby doprowadzać kogokolwiek na salę sądową przez policję. Takie uprawnienie przysługuje jedynie sądowi i to w określonych przypadkach. Pytanie podstawowe - a jaki wniosek skierowali do sądu? Mogli jedynie skierować pozew do sądu. Co to za dziwna praktyka - wpłacenia 50 zł celem weryfikacji? Co to niby ma weryfikować? Jeżeli jednak firma windykacyjna nie chce zgodzić się na raty, to nikt jej do tego nie zmusi.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)