2023.10.19 godz. 15:22 Olecko, Warmińsko-mazurskie

Alimenty nie płacone terminowo

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, pisze w imieniu najbliższej mi osoby poniewaz jest bardzo zdenerwowana sytuacją a ja nie mogę się temu przyglądać. Biologiczny ojciec dziecka ma przysądzone alimenty które płacił ale nie regularnie. Matka dziecka poszła z tym do komornika i komornik zajął się sprawą. Komornik wyrównał rachunki i później ojciec dziecka płacił alimenty dla matki dziecka ale też nie regularnie. Dodam że przysądzone ma do każdego 10 dnia miesiąca a płaci do 20, czasami 25 a czasami następnego miesiąca. Matka dziecka pracuje, dziecko chodzi do przedszkola za które trzeba płacić 1100zl (alimenty przysądzone ojcu - 500zl ). Pytanie mam takie - w jaki sposób można wyegzekwować aby pieniądze wpływały na konto do każdego 10 dnia miesiąca. Komornik mówi matce że - przecież ojciec płaci (ale nie regularnie) i nic nie można z tym zrobić. Matka dziecka nie czuję potrzeby podwyższenia alimentów ale te marne 500zl jest jej potrzebne na czas. Czy można coś zrobić poza komornikiem aby pieniądze wpływały do wyznaczonego terminu? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Piotr Zaniewski

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Anna Sutowicz

Olsztyn, Warmińsko-mazurskie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Lis 2023 12:32

Przede wszystkim wierzyciel alimentacyjny może złożyć wniosek do komornika o ściągnięcie zadłużenia alimentacyjnego już na drugi dzień po odnotowaniu braku zapłaty świadczenia. I to polecałabym zrobić w pierwszej kolejności a być może dodatkowe koszty zdyscyplinują ojca dziecka.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)