2024.04.18 godz. 08:47 Łódź, Łódzkie

Dzień dobry, pisze w sprawie wynagrodzenia za prace. Wynagrodzenie dostaje do 10 dnia każdego miesiąca - umowa o prace.

Wyjaśnienie sytuacji

W tym miesiącu księgowa zrobiła przelew na mój rachunek (jest na nim kredyt, było na minusie i bank zabrał całą pensje) natomiast kilka miesięcy temu pisałam pismo z prośba o przelewanie pensji na mój drugi numer konta w innym banku. W tym miesiącu przez swój błąd zrobiła przelew na konto z tym kredytem i firma umywa ręce ponieważ przelew poszedł nie na obce konto a również na moje a ja już 8 dzień jestem bez pensji. Kwestia tego czy bank odda te pieniądze to druga sprawa ale czy firma przez swój błąd nie powinna mi ich wypłacić ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Kubisztal

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Kwi 2024 12:47

Czy jest Pani jest właścicielem obu rachunków bankowych? Jeżeli tak, to teoretycznie nic Pani nie straciła. Pracodawca nie będzie ponosił odpowiedzialności za Pani zobowiązania ale jednak z jakiegoś powodu nie zmienił rachunku na Pani prośbę. Ogólnie to może Pani zgłosić do Państwowej Inspekcji Pracy naruszenie praw pracowniczych. Zgłosiła Pani pisemnie pracodawcy zmianę rachunku do wypłaty.