2024.04.15 godz. 19:37 Poznań, Wielkopolskie

Wniosek urlopowy za sobotę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Pisze z następującym problemem: Jestem kierowcą śmieciarki. Dzień 1.V i 3.V są wolne od pracy. Zaplanowałem wolne na cały tydzień "majowy" biorąc wolne 29,30.IV oraz 2.V Według harmonogramu odbioru odpadów, sobota jest w mojej firmie dniem pracującym. I tu pracodawca stwierdza, że do tych dni wolnych muszę jeszcze wypisać urlop na 4.V, czyli sobotę. Moje pytanie brzmi, czy ma prawo do takiego zabiegu? Dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Kwi 2024 13:16

Dzień dobry Jeżeli sobota 4 maja 2024 r. jest dniem roboczym, a Pan w tym dniu chciałby mieć wolne, to trzeba złożyć wniosek urlopowy. Jeżeli jednak przyjdzie Pan w ten dzień do pracy, to nie ma podstaw do składania takiego wniosku. Z wyrazami szacunku