2020.02.10 godz. 12:32 Wrocław, Dolnośląskie

Skarga pauliańska

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, piszę z taką sprawą. Mianowicie moja teściowa jest zadłużona na ok 2 miliony. Dom wraz z działką rolną ok 3 ha, została przejęta już przez Bank, czyli w obecnym momencie już ten dom nie należy jakby do niej tylko do Banku. W Księdze Wieczystej widnieje mnóstwo wpisów na hipotekę domu. Mój mąż, a jej syn ma podpisać umowę z Bankiem, że on kupi ten dom za 370 tys, ale czysty dom, wszelkie wpisy na hipotekę ma usunąć itd. Czy w ogóle taki obrót spraw jest możliwy. Jest możliwe, że Bank umorzy tak wysoki dług? Czy Bank może powołać się na ART 527KC i przerzucić ten dług na męża?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Wojciech Górny

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Lut 2020 16:09

Proszę o E-mail ze wskazaniem numeru księgi wieczystej nieruchomości. Od tego zależy ocena sprawy.