2022.11.06 godz. 23:02 Szczecin, Zachodniopomorskie

Wynagrodzenie na pracę

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry pisze z zapytaniem czy jak pracuje na umowę o pracę na pełen etat i mam najniższą krajowa z ulgą podatkowa do 26 roku życia mi też należy się podwyżka plac za pracę gdy jest ona ustawowo podnoszona do góry ? Czy jeżeli koszystam z tej ulgi do 26 roku życia to mi się nie należy ? Z góry dziękuję za odpowiedź .

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2022 10:53

Tak. Wysokość minimalnego wynagrodzenia jest określana ustawowa i dotyczy ona wszystkich pracowników.