2022.11.27 godz. 22:57 Lublin, Lubelskie

Dzień dobry piszę z zapytaniem o pomoc i poradę czy należy mi się zachowek

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry piszę z zapytaniem o pomoc i poradę czy należy mi się zachowek. Sprawa wygląda następująco. W Październiku 2022 roku zmarła moja babcia, która cały swój majątek przepisała w testamencie mojemu bratu, a tatę wydziedziczyła ze swojego majątku. Do babci należało mieszkanie które posiadała wraz z nieżyjącym już dziadkiem. W testamencie do całości po babci widnieje mój brat, a tata posiada część po zmarłym już dziadku. Dodam, że babcią się nie zajmowałem i przez ostatnie kilka lat mieszkałem w jej mieszkaniu za pozwoleniem mojej mamy która opiekowała się babcia i odpowiadała za mieszkanie, a babcia zamieszkała z moimi rodzicami w tym czasie. czy mogę więc ubiegać się o zachowek po babci i czy brat może kazać mi się wyprowadzić i czy muszę to zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Sty 2023 16:14

Jeśli Pan nie został wydziedziczony wraz z ojcem (synem zmarłej), ma Pan prawo do zachowku. Zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl Mogę pomóc w tej sprawie