2020.10.16 godz. 08:52 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Czy nalezy mi sie renta rodzinna.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzien dobry. Pisze z zapytaniem. Zmarl moj maz , Jestesmy w zwiazku malzenskiem od 6 lat od wrzesnia 2020 mamy rozdzielnosc majatkowa i dwojke dzieci roczne oraz cztery lata czy bedzie mi sie nalezala renta rodzinna?Dziekuje za odpowiedz.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sonia Konieczniak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Paź 2020 18:23

Szanowna Pani, wdowa ma prawo do renty rodzinnej, jeżeli w chwili śmierci męża osiągnęła wiek 50 lat. Warunkiem wymaganym do przyznania renty rodzinnej dla wdowy jest, aby w chwili śmierci małżonkowie żyli wspólnie. Zawarcie umowy o rozdzielności majątkowej, jeśli małżonkowie nadal żyją wspólnie, nie ma wpływu na prawo do renty rodzinnej.