2024.01.02 godz. 08:42 Rzeszów, Podkarpackie

zakup mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Planuję zakup mieszkania z rynku pierwotnego. W akcie notarialnym również jestem zapisana jako posiadacz nieruchomości. Przelałam pewną kwotę na konto wspólne czy taka operacja nie będzie traktowana jako darowizna? nieruchomość wspólna w pierwszej linii pokrewieństwa rodzice

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Robert Różycki

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 22 Sty 2024 11:04

Dzień dobry, jeżeli dobrze rozumiem, to otrzymała Pani od rodziców pieniądze, które następnie zostaną wykorzystane do zakupu nieruchomości na rynku pierwotnym? Darowizna od rodziców jest nieopodatkowaną pod warunkiem zgłoszenia jej do urzędu skarbowego oraz wykonania darowizny przelewem bankowym (dla pewności w tytule bankowym można również wskazać, że jest to darowizna). Pozdrawiam,