2023.09.28 godz. 18:24 Warszawa, Mazowieckie

Adres przechowywania dokumentacji

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, planuje założyć jednoosobowa działalność gospodarczą, siedzibą firmy będzie wirtualne biuro natomiast dokumentację chciałbym przechowywać u siebie w domu. Czy w takiej sytuacji muszę posiadać tytuł prawny bądź zgodę właściciela mieszkania ?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Małgorzata Piętka

Garwolin, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Paź 2023 14:38

Jeśli działalność jest prowadzona w stałym miejscu należy zgłosić do CIDG adres stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej. Jeśli działalność gospodarcza ma charakter mobilny we wniosku CIDG wskazujemy „brak stałego miejsca wykonywania działalności gospodarczej”. Jedynym adresem może być adres do doręczeń. Jako przedsiębiorca należy podać, wskazać miejsce przechowywania dokumentów, adres może być inny niż adres prowadzenia działalności gospodarczej. Należy także posiadać tytuł do nieruchomości może to być umowa najmu, użyczenia, dzierżawy. Należy posiadać zgodę właściciela.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (8 głosów)