2022.06.02 godz. 19:16 Gdynia, Pomorskie

Podział majątku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry , Po rozwodzie żona chce zatrzymać mieszkanie dla siebie. Mieszkanie na kredyt , spłacane 8 lat z 30. Czy żona musi spłacić męża w całości czyli tyle ile otrzymałby po sprzedaży mieszkania czy tylko wkład jaki wniósł do tej pory w spłatę mieszkania ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2022 21:38

Sąd nie zajmuje się kredytami. Powoła wartości mieszkania. Kredyt zaś byli małżonkowie spłacają wspólnie do końca. Możecie umówić sie u notariusza, że zona przejmuje kredyt, ale to nie ma skutku wobec banku. Jak przestanie płacić, bank zwróci sie do drugiego z kredytobiorców.