2021.11.17 godz. 22:54 Lublinów, Mazowieckie

Dozór elektroniczny bez rozpoznania

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Pod wpływem alkoholu zostałem zatrzymany do kontroli drogowej. Złożyłem wniosek o odbycie kary pod dozorem elektronicznym. Otrzymałem informacje o wniosku ze jest: „do rozpoznania” ze względu na słaby zasięg GSM/GPRS. Co mogę zrobić aby się odwołać? Zaproponować inne miejsce odbycia kary? Czy lepszy będzie zakup wzmacniacza sygnału? Mam dzieci które wychowuje sam bo jestem po rozwodzie, jak mogę uniknąć kary więzienia? Błagam o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

dr Marcin Chowaniec

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2021 09:41

Witam, w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm specjalizujących się w montażu zewnętrznych instalacji antenowych oraz systemów wzmacniania i powielania sygnałów radiowych. Gdyby udało się pomyślnie uzyskać wzmocnienie zasięgu można ponownie złożyć wniosek o SDE wskazując na nowe okoliczności (a taką nową okolicznością będzie uzyskanie prawidłowego zasięgu). Można także zmienić miejsce jak Pan pisze. Jeżeli dzieci wychowuje Pan sam można próbować także wniosku o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)