2023.11.11 godz. 07:56 Kraków, Małopolskie

Depilacja laserowa

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, podczas laserowej depilacji nóg kosmetyczka uszkodziła mi tatuaż. Jakiej rekompensaty domagać się od salonu? Czy występować od razu z pismem do sądu o zadośćuczynienie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Ilona Bałdyga

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lis 2023 08:50

Najpierw wezwanie do zapłaty z uzasadnieniem do salonu, dopiero jeśli to nie przyniesie skutki to pozew do sądu. Najlepiej wezwanie przygotować za pośrednictwem kancelarii.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)
Tak Nie

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Lis 2023 08:36

Odzskodowanie w wysokości poniesionych kosztów naprawy tatuażu + koszty leczenia (jeśli było konieczne po wykonanym zabiegu). Dodatkowo zadośćuczynienie dotyczące sfery niematerialnej czyli ból, stres, obawa przed kolejnymi zabiegami. W pierwszej kolejności wezwanie do zapłaty, a w razie bezskuteczności pozew o zapłatę wraz z dowodami poniesionych kosztów. Jeśli potrzebny będzie pełnomocnik, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)