2022.06.15 godz. 23:06 Poznań, Wielkopolskie

Czy muszę zrzekać się spadku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Pół roku temu zmarł kuzyn mojego ojca (syn brata dziadka ze strony ojca). Ojciec kuzyna umarł kilka lat temu, matka kuzyna zrzekła się spadku ponieważ zostawił on jakieś długi. Wszyscy z rodziny zrzekają się spadku żeby nie odziedziczyć długu. Czy mnie i moich dzieci również to dotyczy? Mam brata i on uważa że powinniśmy się zrzec obydwaj razem z dziećmi

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 11:13

W grafice pod linkiem kolejność dziedziczenia: https://www.rozwadowska-kucka.pl/images/blog/kolejnosc-dziedziczenia.png
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)