2022.06.15 godz. 17:53 Łódź, Łódzkie

Zatrzymanie prawa jazdy.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, ponad miesiąc temu zostało mi zatrzymane prawo jazdy za podejrzenie jazdy pod wplywem środków odurzających, miałem robione badania krwii i do tej pory nie otrzymałem żadnego listu/informacji na ten temat a potrzebuje prawa jazdy do pracy. Ile czasu może taka sprawa trwać zanim dostane pismo z sądu o zatrzymaniu lub oddaniu prawa jazdy aby móc się do tej decyzji ewentualnie odwołać?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 11:25

Proszę napisać wniosek o zwrot dokumentu. Powinien Pan dostać w terminie 14 dni od zatrzymania prawa jazdy formalne i zaskarżalne postanowienie o zatrzymaniu prawa jazdy/ Skoro nie zapadło powinien Pan dostać postanowienie o zwrocie zatrzymanego prawa.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)