2024.07.02 godz. 22:43 Gdańsk, Pomorskie

Podział majątku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Posiadam kredyt hipoteczny z partnerem. dot. Budowy domu. Wkładem w kredyt jest działka która kupiłam tylko i wyłącznie z własnych środków lecz podzieliłam się nią w akcie notarialnym wnosząc zapisy iż każde wniosło 50% jej wartości. Chciałabym zrezygnować z kredytu, sprzedam dom i rozliczyć się z bankiem i odzyskać środki za działkę. Osoba z którą mam kredyt nie zgadza się na to. Proszę o poradę, co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 02 Lip 2024 23:11

Konieczne będzie postępowanie o zniesienie współwłasności. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl lub osobiście w kancelarii
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)