2020.03.11 godz. 16:36 Kalisz, Wielkopolskie

Lekkie orzeczenie o niepełnosprawności

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Posiadam orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu lekkim Bardzo proszę o informację w których godzinach mogę pracować? Wyczytałam w internecie, że takie osoby nie mogą pracować w godzinach nocnych między godzinami 21:00 a 7:00. W moim zakładzie pracy zgodnie z regulaminem pracy godziny nocne są od 22:00 do 6:00. Pracodawca określa mi w grafiku czas mojej pracy od 6:00 do 22:00. Proszę o informację, który zakres godzin pracy dla mnie powinien być brany pod uwagę? Dziękuję bardzo

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Mar 2020 21:41

To prawda, że osoby z orzeczoną niepełnosprawnością nie mogą pracować w porze nocnej. Pora nocna obejmuje 8 godzin między godzinami 21:00 a 7:00. ( tak art. Art. 151(7) § 1 KP). Decyzję o ustaleniu pory nocnej w zakresie określonych w przepisie widełek podejmuje pracodawca w regulaminie pracy a w przypadku, w którym pracodawca nie ma obowiązku wprowadzenia regulaminu pracy – pisemnej informacji do pracownika. Jak Pani wskazuje w zakładzie pracy w którym Pani pracuje pora nocna została ustalona w regulaminie pracy jako 8 godzin pomiędzy 22:00 a 6:00.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)