2021.10.20 godz. 10:34 Ząbki, Mazowieckie

podział majątku

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry posiadamy z żoną dwa mieszkania na które są zaciągnięte kredyty chipoteczne ja jestem kredytobiorcą a żona współkredytobiorcą pierwsze mieszkanie posiadamy od 2010r gdzie mieszkamy razem natomiast drugie mieszkanie kupione 2020r i miało być dla córki w 2021r żona złożyła pozew o rozwód i domaga się abym opuścił mieszkanie w którym mieszkamy a drugie oddał córce jednocześnie spłacając kredyty hipoteczne a sam mam sobie wynająć mieszkanie. Z góry dziękuję za poradę

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Martyna Borkowska

Siedlce, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 12:30

Dzień dobry, w razie rozwodu powinien być przeprowadzony podział majątku wspólnego. Jeżeli nie orzeczono wobec Pana obowiązku opuszczenia lokalu, nie popełnił Pan przestępstwa z którymi taki obowiązek może się wiązać i zajmuje Pan lokal brak jest podstaw prawnych do wyegzekwowania od Pana opuszczenia lokalu. Fakt zaciągnięcia kredytu nie przesądza własności. Ważne jest kto jest właścicielem lokalu, a nie kto sfinansował jego zakup.