2022.10.06 godz. 12:38 Wrocław, Dolnośląskie

Wyliczenie wysokości alimentów

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Potrzebuje dowiedzieć sie jakiej wysokości alimentów mogę wymagac od moich rodzicow. Szukam osoby, ktora pomoze (nawet odpłatnie) mi wyliczyć te koszta, ktorych realnie mogę ubiegać sie w sadzie. Sprawa dotyczy studenta na 1roku studiow.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Paź 2022 16:16

Dzień dobry, w zasadzie domagać się można pełnej kwoty koniecznej do utrzymania przy zliczeniu wszystkich niezbędnych wydatków w skali miesiąca (czynsz i opłaty za mieszkanie, wyżywienie, materiały do nauki itd.). Najlepiej przed pozwem zebrać dokumentację za pełny miesiąc. Istotne są możliwości zarobkowe rodziców oraz ich sytuacja z innymi zobowiązaniami alimentacyjnymi (rodzeństwo, inne dzieci). Może się okazać, że warto w dalszej kolejności pozwać o alimenty dziadków (nie w tym samym postępowaniu, ale następczo). W razie potrzeby prowadzę sprawy o alimenty. Pozdrawiam, adw. Michał Filec

Zmodyfikowano dnia: 06 Paź 2022 16:17
Tak Nie

Radca prawny

Paulina Kornacka-Duda

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Paź 2022 12:52

Dzień dobry, należy wyliczyć potrzeby osoby uprawnionej (studenta) oraz możliwości zarobkowe osób zobowiązanych (rodziców). Zapraszam do kontaktu w celu uszczegółowienia i wyliczenia konkretnej należności: https://paulinakornacka.pl/kontakt