2022.01.10 godz. 10:42 Zabrze, Śląskie

Zadłużenie na mieszkaniu.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry . Potrzebuję porady odnośnie zadłużenia na mieszkaniu z gminy. Najemcą od 2010 są rodzice . W 2013 zmarł ojciec. Przyszło pismo od komornika . Wezwanie do spłaty zadłużenia. Moje pytanie jest czy można ten dług podzielić w sądzie na ilość osób która była zameldowana? I jak to zrobić ? Czy do komornika pismo czy bezpośrednio do sądu

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sty 2022 12:59

Tego rodzaju zobowiązanie ma charakter solidarny i wierzyciel może egzekwować spłatę całego długu tylko od jednego dłużnika, ale ten dłużnik może w osobnym procesie domagać się od pozostałych dłużników zwrotu części zapłaconego za nich długu.