2023.09.27 godz. 17:27 Kutno, Łódzkie

Dzień dobry, potrzebuje porady w zakresie zwrotu nakładów na budowę domu. Brat zawarł związek małżeński w lipcu 2019 roku. Małżonka posiadała działkę budowlana w związku z tym brat wziął kredyt pod budowę ich wspolnego domu, ona nie miała zdolności kredytowej. W roku 2020 rozpoczęła się budowa domu. Do działki brat nie został jednak dopisany. Życie się tak potoczyło że w styczniu 2022 roku nastąpił rozwód. Dom na dzień rozwodu był w stanie surowym otwartym o pow. 108m2. Ponieważ działka należała do byłej żony brat zobowiązał ja do spłaty wykorzystanej transzy kredytu w wysokości 120 ty

Wyjaśnienie sytuacji

Od momentu rozpadu małżeństwa tj. 2020 do momentu rozwodu tj. 2022 brat miał zamknięta furtkę wzięcia kredytu na zakup mieszkania. Ponadto w związku z budową tego domu włożył swoje oszczędności, pokrywał niektóre faktury. Czy w związku z tym brat ma szansę na jaki kolwiek zwrot poniesionych nakładów na tą budowę i jakie dokumenty są do tego potrzebne.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Wrz 2023 18:59

Dzień dobry, oczywiście jest możliwość ubiegania się o zwrot poniesionych nakładów. Sprawa wymaga analizy zapraszam do kontaktu z Kancelarią. Pozdrawiam Agnieszka Wolnicka-Uranin tel. 607153023 email agnieszka@kancelaria-uranin.pl