2022.11.28 godz. 21:28 Warszawa, Mazowieckie

Uzasadnienie wniosku o separację.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Potrzebuje wsparcia temacie separacji. Rok temu zawarłam związek małżeński, posiadam dzieci z poprzednich nieformalnych związków. Mój mąż nie tolerował metody wychowawczej opartej na szacunku i zaufaniu, wprowadził strach, poniżanie, agresywność w słowach by uzyskać posłuch. Poskutkowało to konfliktem w domu, ale też odbiło się na najmłodszym synu, stał się agresywny w szkole zarówno względem nauczycieli, jak i dzieci. Diagnozuje go na ADHD, ale podejście mojego męża utrudnia mi pracę z synem. Czy mogę się do tego odnieść we wniosku?

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Marcin Długaszek

Lublin, Lubelskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Gru 2022 12:18

Dzień dobry, odpowiadając na pytanie jaki Pani zadała w najkrótszy sposób można powiedzieć "i tak i nie". Przesłanką jaka musi zaistnieć, aby Sąd mógł orzec separcję jest zupełny rozkład pożycia rozumiany jako zerwanie trzech więzi duchowej (uczuciowej), fizycznej (intymnej) oraz gospodarczej. Okoliczności jakie Pani opisała nie dotyczą bezpośrednio tych trzech więzi, w każdym razie nie świadczą o ich zerwaniu. Niemniej jednak z całą pewnością mogą mieć pośredni wpływ na Pani relacje z mężem, a to już bardzo istotne. Pozdrawiam i w razie pytań zapraszam do kontaktu.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)