2024.06.07 godz. 09:00 Jelenia Góra, Dolnośląskie

Akt darowizny

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry potrzebuje zapytać o akt darowizny sporządzany prywatnie między bratem i siostrą odręcznie na kratce. Brat darował siostrze samochód wszystko też zostało w wydziale komunikacji przepisane na siostrę. I moje pytanie brzmi : czy siostra (osoba obdarowana) może sama cofnąć akt darowizny od brata?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2024 19:28

Dzień dobry. Siostra nie może. Brat może odwołać darowiznę z powodu rażącej niewdzięczności Siostry na podstawie art. 898 Kodeksu cywilnego. Z wyrazami szacunku
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)