2024.07.12 godz. 08:41 Warta Bolesławiecka, Dolnośląskie

Brak zwrotu pieniedzy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry pożyczyłam pośredniczce bankowej sporą sumę pieniędzy do dnia dzisiejszego nie otrzymałam zwrotu nie wysłała umowy cywilnoprawnej tylko jedynie przesłała mi oświadczenie że zwróci kasę na dany dzień nie otrzymałam zwrotu gdzie mogę się z tym udać aby odzyskać swoje pieniądze

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Lip 2024 10:33

Do sądu. W przypadku gdy umowa pożyczki zawierała datę zwrotu pożyczki (umowa nie musi być w formie pisemnej), roszczenie już stało się wymagalne. Jeśli nie, konieczne będzie wypowiedzenie umowy i wezwanie z określeniem konkretnego terminu. Następnie - pozew o zapłatę. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu email: slawomir.suski@adwokatura.pl