2024.08.20 godz. 19:38 Wałbrzych, Dolnośląskie

Rozwiązanie umowy z winy pracodawcy

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Pracodawca nie opłacił składek ZUS za dwa miesiące a poprzednie zaniżył p połowe w stosunku do zarobków. Spuźnia się z wypłatą o tydzień lub dwa. Cze można rozwiązać umowę w trybie natychmiastowym z winy pracodawcy ???

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sie 2024 20:09

Dzień dobry, przy połączeniu opóźnienia w wypłacie wynagrodzenia oraz dodatkowo braku zapłaty składek zusowskich są w mojej ocenie podstawy do takiego rozwiązania umowy o pracę. W piśmie z rozwiązaniem umowy o pracę należy podać wszystkie przyczyny takiego rozwiązania umowy o pracę. W takiej sytuacji można też domagać się odszkodowania od pracodawcy. Pozdrawiam, adw. Michał Filec