2021.08.24 godz. 12:16 Kielce, Świętokrzyskie

czy jestem ofiara mobbingu

Wyjaśnienie sytuacji

dzien dobry, pracuje jako kierownik w markecie budowlanym. W przypadku dostawy towaru do klienta uszkodzonego np moj dyrektor kaze mijechac wlasnymautem i zawiezc towar na wymiane. Naturalnie nie mam zadnych zwrotow kosztu jazdy. Drufga sprawa - non stop slysze ze ( raz na tydzien) ze zostane zdegradowany , ukarany nagana za nie wywiazywanie sie ze swych obowiazkow. Pracuje juz 20 lat , ani razu nie bylem ukarany nagana itp. Jak poszedlem na kwarantanne po powrocie uslyszalem ze zobaczymy juz niedlugo co odebralem jako grozbe zwolnienia. Poprosze opomoc czy to juz mobbing?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Stelmach

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 25 Sie 2021 10:01

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników. Zachowania, które Pan opisuje może już stanowić mobbing. Istotna z punktu widzenia dochodzenia odszkodowania jest kwestia dowodów, które jest Pan w stanie przedstawić na udowodnienie tych okoliczności.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)