2020.03.13 godz. 12:15 Otwock, Mazowieckie

Komornik

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry pracuje na umowę zlecenie wynagrodzenie wpływa mi na konto bankowe..Czy komornik ma prawo zająć mi rachunek bankowy i zabierać pieniądze.Jest to jedyne moje źródło utrzymania..

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Paweł Szybko

Zabrze, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Maj 2020 22:40

Szanowna Pani, jeśli Pani długi są tak znaczące, że nie może Pani poradzić sobie z ich spłatą, warto rozważyć upadłość konsumencką. Jest to rozwiązanie pozwalające na rzeczywiste uporanie się z problemami finansowymi, po przejściu odpowiedniej procedury sądowej. Chętnie wyjaśnię jak wygląda upadłość konsumencka i jakie są jej skutki i zalety. Łączę pozdrowienia Adwokat Paweł Szybko 721 888 649
Tak Nie

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Mar 2020 17:35

A dlaczego komornik nie miałby prawa zająć rachunku bankowego? Nie ma znaczenia na jakiej podstawie ktoś pracuje. Jest kwota wolna od zajęcia 1950 zł. Powyżej kwoty od zajęcia w zasadzie wszystko zostaje przelane na rachunek komornika.