2024.03.05 godz. 12:49 Wrocław, Dolnośląskie

Okres wypowiedzenia

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Pracuje w firmie od 2020 roku. Miałam już umowę na czas nieokreślony. W listopadzie 2023 złożyłam wypowiedzenie z zachowaniem 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, natomiast pracodawca w styczniu złożył korzystną ofertę. W związku z tym, miałam złożyć wniosek/oświadczenie o wycofaniu wypowiedzenia, jednakże z końcem stycznia nie podpisaliśmy aneksu do poprzedniej umowy tylko podpisaliśmy zupełnie nową umowę już na czas określony do września, włącznie z dokumentami o obowiązkach, rodo itd. Czy wobec tego obecnie mój okres wypowiedzenia wynosi miesiąc?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2024 16:32

Dzień dobry. Jeżeli np. 30 stycznia 2024 r. została podpisana nowa umowa, to nie trwa ona dłużej niż 6 miesięcy, zatem okres wypowiedzenia wynosi 2 tygodnie - na podstawie art. 36 § 1 pkt 1) Kodeksu pracy. Z wyrazami szacunku