2022.06.06 godz. 17:49 Siedlce, Mazowieckie

Spadek w testamencie

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Problem postaram się opisać zwięźle, mianowicie.. Ojciec napisał testament w którym wszystko co po sobie zostawił odziedziczyła matka. Przy czytaniu testamentu u notariusza ja i rodzeństwo pisemnie zgodziliśmy się na to (nie wiem jak to określić) Czy to było zrzeczenie się na poczet matki czy tylko zapoznanie się z trescią to już nie pamiętam. Czy moge się z tego wycofać i czy spadek należny mi po ojcu uzyskać. Może skoro matka dziedziczyła wszystko to upomnieć się o zachowek?? Jeżeli to możliwe to proszę o poradę.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Cze 2022 20:53

Jeśli nie minęło 5 lat od wizyty u notariusza, może Pan/Pani ubiegać się od matki zachowku.