2022.06.21 godz. 18:32 Szczecin, Zachodniopomorskie

Rezygnacja z kupna.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Prosiłbym o poradę. Zamierzaliśmy kupić mieszkanie, doszło do podpisania protokołu uzgodnień zakupu-sprzedaży, nic poza tym, zero umowy przedwstępnej. Jednak po kilku dniach intensywnych rozmów postawiliśmy przeczekać pewien okres i wstrzymać się od kupna. Pośrednik (ze strony sprzedającej) nachodzi nas w pracy, wysyła wiadomości z nakazem zapłaty wynagrodzenia 3%, straszy prawnikami. Czy ma to sens?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Michał Mikołajczak

Poznań-Grunwald, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Cze 2022 10:30

Dzień dobry, wszystko zależy od tego, czy w protokole uzgodnień zakupu-sprzedaży (lub jakimkolwiek innym dokumencie) zobowiązaliście się Państwo do zapłaty tego rodzaju wynagrodzenia (ewentualnie pod jakimi warunkami). Z poważaniem r.pr. Michał Mikołajczak, tel.: 692 326 880, e-mail: michal.mikolajczak@mm-kancelaria.com, www.mm-kancelaria.com