2022.10.24 godz. 19:49 Warszawa, Lubelskie

ugoda z bankiem i honorarium kancelarii

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Proszę o kontakt i ew. poradę, czy powinienem iść na drogę sądową z bankiem bnp paribas ws anulowania umowy kredytowej. Kancelaria Prosperitas prowadzi działania z bankiem od ponad 2ch lat i dostałem propozycję ugody, która może jest w miarę atrakcyjna, lecz dalej zostaję z kredytem 128 tys zł + zapłata kancelarii (15% od zysku i korzyści... pewnie wysoka, bo to spółka zoo). Jednakże muszę wiedzieć jakie szanse są na wygranie sprawy, aby zmniejszyć koszty opłat dla kancelarii. Kredyt spałacany już 15 lat w sumie spłacone ponad 340 tys zł z kredytu 315 tys... Nie wiem już co mam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2022 21:31

Dzień dobry, aby ocenić Pana sytuację i przedstawioną przez bank ugodę konieczna jest analiza umowy kredytu. Może przesłać umowę do analizy na adres annababiak@gmail.com
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)
Tak Nie

Radca prawny

Marek Grochal

Kraków, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Paź 2022 21:26

Jak sam Pan zauważył jest to spółka z o.o. Radcowie prawni i adwokaci nie mogą wykonywać zawodu tworząc w tym celu spółek z o.o. i S.A. Ta spółka pewnie zatrudnia na etacie prawników. Lecz nie można jej utożsamiać z kancelarią radcowską albo adwokacką. prowizja istotnie wydaje się wysoka, choć nie znając sprawy nie mogę tego oceniać jednoznacznie. Nie wiem jak długie są postępowania w Warszawie, ale dwa lata, to niestety nic niezwykłego jeśli chodzi o długość postępowania. Jakie jest konkretnie Pana pytanie?