2023.08.30 godz. 11:54 Rzeszów, Podkarpackie

Dzień dobry. Proszę o pomoc w sporządzeniu wniosku do sądu o prawnika z urzędu.

Wyjaśnienie sytuacji

Małżonka złożyła pozew rozwodowy, nie zgadzam się na ten rozwód ze względu na dobro małoletnich córek jak i całej Rodziny, również w trosce o małżonkę. Nie potrafię podejść do sprawy bez emocji dlatego potrzebuję w sądzie przedstawiciela. Zarabiam niewiele ponad minimalną pensję, z tego reguluję alimenty. Biorąc jeszcze pod uwagę podstawowe potrzeby i koszty, obecnie nie stać mnie na prawnika, dlatego chciałbym złożyć wniosek o prawnika z urzędu, jednak nie do końca wiem jak wypełnić dokumenty. Proszę o wsparcie. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Sie 2023 15:06

Szanowny Panie, jeśli Pana wolą jest pozyskanie prawnika z urzędu to należy o niego zawnioskować (nie ma tutaj żadnej szczególnej formuły).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)