2021.09.02 godz. 12:53 Gliwice, Śląskie

Nękania przez bylego męża

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Proszę o poradę dotyczącą nękania ze strony byłego męża. Jestem po rozwodzie ponad dwa lata i do tego czasu były mąż nie zaakceptował rozstania. Mamy 8 letniego syna i pod pretekstem kontaktów w sprawie dziecka przemyca do mnie różne wiadomości. W zależności od nastroju są to albo wyznania miłości bądź próba spotkania się ze mną , gdy otrzymuje ode mnie negatywną odpowiedź zaczynają się smsy, w których mnie obraża. Chciałabym ustalić pełnomocnika (moja mamę) do kontaktów w sprawie dziecka tak aby były mąż nie pisał do mnie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Arkadiusz Stelmach

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Wrz 2021 21:35

Proszę złożyć zawiadomienie na policji. Takie zachowanie może wypełniać chociażby znamiona wykroczenia opisanego w art. 107 kodeksu wykroczeń.

Zmodyfikowano dnia: 05 Wrz 2021 21:38